Search
  • marcelka62

Terapia ušnými sviečkami

Sviečková terapia.

Ušné sviečky a sviečková terapia, bola používaná už v starovekom Grécku. Ich použitie v úľave od bolesti, či spriechodnenie toku lymfy má už tisíc ročnú tradíciu.

Sú určené na harmonizáciu, očistenie, rozprúdenie energie a tzv. vysatie s miesta, ktoré je bolestivé, s uzlinami v lymfatických cestách. Tie sú rozvetvené po celom tele ako druhý cievny systém s prúdením lymfy.

V dôsledku zápalových procesov v tele sa môže tok lymfy spomaliť, vytvoriť uzlinu, ktorá bolí a robí ťažkosti.

Po ich zapálení sa vďaka ich tvaru a komínovému efektu vo svojom vnútri uvoľní teplo a para. Sviečka vyrobená zo zmesi včelieho vosku a prírodného bavlneného plátna, môže byť obohatená o rôzne účinné látky, ktoré prúdia do ošetrovaného miesta. Výsledkom vákua a prúdenia následne odčerpá nečistoty z uší, spriechodní tok lymfy, či uľaví od bolesti. Teplo sálajúce zo sviečky prehrieva liečené miesto a vďaka tomu pôsobí aj na reflexné zóny.

Proces terapie ušnou sviečkou, ktorá pomáha regulovať tlak v uchu, zahŕňa pohodlné umiestnenie sviečky do ušného kanálika. Svojím tvarom pohodlne pôsobí na ktorúkoľvek časť bolestivej zóny tela.

Uplatnenie sviečok a ich využitie v praxi.

Vďaka prirodzenému tlaku, vytvorenému z prúdiaceho vzduchu v spojení s plameňom dochádza k procesu, ktorý sa využíva pri tejto technike. Sú využiteľné pri:

- zápale dutín /suché teplo/

- bolesti hlavy

- pri prechladnutí, nádche

- zníženom sluchu

- prievan, zápal, šumenie a pískanie v ušiach

- problémoch s čuchom

- hromadení ušného mazu, pri migréne

- psychických problémoch a strese

- bolesti hrdla, mandlí a zubov

- bolesti kĺbov a kostí, ako úľava pri chronickom stave

Využi prirodzený, jednoduchý a účinný spôsob úľavy od bolesti. Zároveň naučím, ako použiť v domácom prostredí, ako jednoduchá rodinná terapia.Ponúkame možnosť využiť našu znalosť aplikácie v pohodlí domova.


5 views0 comments

Recent Posts

See All