Search
  • marcelka62

jednoducho TEJPY

Japonský chiropraktik Dr. Kenzo Kase vyvinul so svojou novinkou Kinesio Tex páskou a ňou novinku - Kinesio Taping metódou, prelomovú terapiu, ktorá je v súčasnosti používaná fyzioterapeutmi, lekármi a športovými terapeutmi po celom svete. Asi pred 40 rokmi bol tento obrovský úspech nepredvidateľný. Dnes je Kinesio Taping neoddeliteľnou súčasťou každého pracovného dňa.

S nápadom optimalizovať liečbu poranení a chronických ťažkostí, experimentoval Dr. Kase s novými materiálmi a technikami. Základom jeho úvah bolo fyziologické pôsobenie aplikácie pásky na koži, najväčšom reflexnom orgáne, a na svaly. V stimulácii kožných a svalových štruktúr objavil Dr. Kenzo Kase telu vlastný liečebný potenciál: zlepšenie cirkulácie krvi a lymfy, regeneráciu neuromuskulárnych štruktúr, zmiernenie bolesti a stabilizáciu.

Dr. Kase odvtedy pracuje na ďalšom vývoji týkajúci sa klinických aplikácií a elasticko-terapeutických Kinesio Taping materiálov. K jeho vynálezom patrí nielen originál vlny stvárňujúci vzor Kinesio Tape so samolepiacimi vlastnosťami, ale aj ďalší pokrok v oblasti pohodlia a komforte nosenia, hypoalergénne materiály pre všetky typy pletí, tepelne aktívne lepidlá a mnoho ďalšieho.

Využíva sa okrem uvedených spôsobov aj pri omladení tváre, kde nalepená pôsobí na koži do hĺbky. Má lift efekt, kde sa zrýchli cirkulácia krvi v podkoží, odvedie sa lymfa z partií, kde je nahromadená. Tým zmierny opuch a vypne vrásky. Pokožka tváre je celkovo rozžiarená a bez skalpela omladená.

1 view0 comments

Recent Posts

See All