Search
  • marcelka62

Úľava od bolesti

.

Čo je tejpovanie?

Tejpovanie (taping, kineziotaping) je pomerne nová terapeutická metóda, ktorá sa využíva ako terapia pri problémoch pohybového ústrojenstva.

Tejpovanie je fyzioterapeutická metóda, ktorej úlohou je predovšetkým uvoľniť namáhané a preťažené svaly.

Kineziologické tejpovanie je doplnkovou rehabilitačnou metódou, ktorá je často používaná v športe, vo fyzioterapii napríklad pri opuchoch, po operácii, ako aj pri rôznych bolestiach svalov a kĺbov.

Vlastnosťou štruktúry zloženia bavlnenej textúry, je pružná schopnosť, ktorá svojím výnimčným efektom tzv. vlnenia, vytvára efekt masáže. Je to vnímané na úrovni nervových zakončení, teda bolesť, ktorá sa pocitovo sústredí do jedného bodu, po nalepení tejpu rozptýli bolesť tak, že ju človek nevníma. Je to sedatívna vlastnosť, teda nalepením na postihnuté miesto dochádza k úľave bez konzumácie liekov na tlmenie bolesti.

Významné miesto má aj pri opuchoch končatín v dôsledku nahromadenej lymfy. Krásne odvodní postupne postihnuté miesto /kĺby / ako aj uvoľní uzly v lymfatických cestách.

Tejp môže byť na koži nalepený až 8 dní. Takže v tejto dobe stále pôsobí jeho účinok.

Využíva sa najmä pri ťažkostiach ako sú:

- zmierňuje opuchy.

- zmierňuje alebo celkom odstraňuje bolesti.

- stabilizuje kĺby.

- podporuje prácu svalov, pomáha regenerovať väzy a šľachy.


- pomáha pri hojení rán a pooperačných a poúrazových jaziev.

Som zaškolená priamo v škole od vynálezcu tejto "zázračnej" pásky na uvoľnenie a úľavehttp://marcelagonosova.mohendzodaro.net/clanky/dr-kase

Dr. Kenzo Kase.

Pre bližšie informácie a možnosť nalepenia pri ťažkostiach objednaj sa cez kontakt.

0 views0 comments

Recent Posts

See All